Encyklopedia Poszepszynskich
Advertisement

Śmietnik (a także zsyp!) bloku przy Placu Na Rozdrożu to miejsce dość ważne dla akcji słuchowiska. Miały tam miejsce m.in. następujące wydarzenia:

  • W pojemniku na śmietniku buszuje, jak sama przyznaje w śpiewanej przez siebie piosence - nieraz całymi nocami, panna Inga. Potrafi znaleźć w nim wiele nadających się jeszcze do spożycia produktów, zmniejszając w ten sposób koszty swego utrzymania. To z kolei pozwala jej na dokonywanie oszczędności o skali pozwalającej na marzenia o zagranicznej podróży.
  • Wokół śmietnika grasuje niegroźny blokowy ekshibicjonista, pan Słowikowski. Konkretnie wokół zsypu.
  • Grzegorz chowa się niekiedy w śmietniku, by przeczekać upał i poczytać liczne, całkiem jeszcze dobre gazety.
  • Pożar śmieci w śmietniku w Serii 2, Odcinku nr 03 - "Wiosenne porządki" wyzwala pierwotne, kojarzące się z wczesnosłowiańską Nocą Kupały instynkty w Grzegorzu, Maryli, panu Włodku oraz żonie pana Włodka. Przez moment zanosiło się na istną orgię, jedynie Maurycy pozostał odporny na urok płomieni. Dziadek Jacek też się zniechęcił, gdyż Pani Bożena wolała Grzegorza.
  • W śmietniku chroni się przed burzą cała rodzina w Serii 5, Odcinku nr 38 - "Malowanie samochodu".
  • Grzegorz ma zamiar skoczyć do śmietnika, jak to ujął on sam "dla ojczyzny ratowania", wygłaszając w locie płomienne przemówienie wyborcze podczas swojej kampanii. Jednak Maurycy uświadamia mu, że lot taki potrwa maksymalnie dwie sekundy.

Grafika

Zsyp.jpg

Panna Inga w ZSYPie (dobry tekst dla Maurycego, który ma idealną dykcję)

Advertisement