Encyklopedia Poszepszynskich
Advertisement

Literat, autor powieści kryminalnej "Śmierć czyha w barakowozie".
Według słów panny Ingi: Akcja toczy się wyłącznie w barakowozie. Morderca morduje swą ofiarę w obecności porucznika organów śledczych, który aresztuje go natychmiast. Morderca nie jest porucznikiem, lecz mordercą przyłapanym przez porucznika na mordowaniu w barakowozie. Stąd ciekawy przecież tytuł utworu.

Dramaturg, autor sztuki "Wieczór z księciem, księdzem".
Według panny Ingi: Jest to dramat o tematyce współczesnej, którego akcja dzieje się w barakowozie późnym wieczorem, tak późnym, że już o zmierzchu. Jedynym bohaterem tej pięcioaktówki jest książę, który spędza w barakowozie cały wieczór. Publiczność patrząc tak na księcia... księdza przez trzy godziny, ma wrażenie jakby współuczestnictwa, to znaczy wydaje się wszystkim, że są w barakowozie, tam w środku razem z księdzem... księciem. Stąd tytuł sztuki "Wieczór z księciem".

Scenarzysta, autor scenariusza do filmu "Przedział".
Wedle panny Ingi: W tytule chodzi o jeden z dwóch przedziałów barakowozu, jadącego znikąd donikąd i bez nikogo. Po prostu sam przedział i to w dodatku taki niziutki.

Wspomina się o nim także w odcinku „Seans spirytystyczny". Dziadek mówiąc o pięknych nogach Igi Korczyńskiej (pierwsze nogi Warszawy) stwierdza, że trzecie miejsce dzięki swym nogom zdobył: Bogusław Parzocha, dziad znakomitego poety, dramaturga i prozaika Roberta Parzochy. Maryla: O, to on najprawdopodobniej napisał powieść kryminalną „Śmierć czeka (sic!) w barakowozie", tak?


Działalność polityczna

W organie Stowarzyszenia Psie Pole „Oczywizdoźć” wydrukował antymazurskie opowiadanie pt. "Żur":
Nawarzyłeś Mazurze żuru – powiedział złośliwie Kurp i dodał – idź skąd cię przysłali Mazurze, a żur tu zostaw, bo nie brak tu takich, którzy tu na ten żur bardziej od ciebie zasłużyli. Kurde mać – zaklął Mazur i odszedł pociągając charakterystycznym, mazurskim nosem.

Parzocha
Advertisement